ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation
ПРОЄКТ "ПРАВДА ДЛЯ МИРУ"

ГОЛОСИ ОКУПАЦІЇ

Платформа Звільнення Політв’язнів розпочала нову адвокаційну кампанію “Голоси Окупації”

Екс-бранці Кремля анонсували старт пан'європейського проекту з цивільної адвокації “Голоси Окупації”. Роман Сущенко, Володимир Жемчугов, Ігор Козловський та Павло Гриб відвідають Прагу, Париж та Брюссель і провели ряд взаємопов’язаних адвокаційних заходів між 22 і 30 квітня.

Також у рамках кампанії відбулась прем'єра соціальної вистави, що вшановує пам’ять жертв російського вторгнення, під назвою «Евакуація 2022» авторства відомої української режисерки Ольги Данилюк.

У 2014-2021 роках коаліція українських правозахисних організацій задокументувала понад 200 політично мотивованих випадків незаконного переслідування та утримання громадян України на окупованих територія, в Білорусі та Російської Федерації. Більшість політв’язнів Кремля, що є визнані такими Парламентською асамблеєю Євронест, досі перебувають у в’язненні. Після 24 лютого 2022 року кількість цивільних заручників зросла в рази. Усі вони потребують вже сьогодні реінтеграції, реабілітації, адаптації та соціального захисту, а також набуття навичок захисту своїх прав та інтересів.
Реагуючи на ці виклики «Платформа Звільнення Політв’язнів» розпочала міжнародну кампанію з цивільної адвокації у співпраці з дослідницьким центром «Європейські цінності» та за сприяння Празького центру громадянського суспільства та Міністерства закордонних справ України.
Протягом тижневого візиту до Брюсселю, Парижу до Праги, що тривав з 22 до 30 квітня, члени Платформи провели ряд зустрічей з політиками, експертами та громадськими діячами.
23 квітня 2023 року спільно з побратимами ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ Павлом Грибом, Ігорем Козловським, Володимиром Жемчуговим провели важливу та теплу зустріч з українцями Праги та чехами під назвою “Українці за гратами: від Лефортово до Магадану” у Празькій криївці.
Розповіли про місію з якою приїхали до Чехії, поділилися власним досвідом спротиву агресору, попросили підтримки політбранцям Кремля, цивільним заручникам та полоненим, а також відповіли на запитання українців, що живуть у чеській столиці.
На зустріч прийшли не просто наші співвітчизники, це волонтери, які разом з чеськими однодумцями допомагають фронту, підтримують українських в’язнів Кремля та їхні родини.
Обмінялися думками та можливостями об’єднання зусиль для підтримки та звільнення захоплених українців. Зокрема, Олександра Марченка, Валентина Вигівського, Олексія Бесарабова, Володимира Дудки, Дмитра Штиблікова, кримських татар. Мали розмову з дружиною відомого бранця Кремля Катерина Марченко щодо комунікації та підтримки її чоловіка. Вражені її стійкістю та мужністю.
Подарували українцям та чехами листівки з малюнками, написаними у російських місцях неволі. Дякуємо організаторам та учасникам зустрічі.
24 квітня 2023 року ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ разом з колегами розпочали роботу у Сенаті Чеської Республіки.
Взяли участь у відкритті та роботі міжнародної конференції “Шукаючи справедливість для України; у контексті Jus&Bellum”.
Важливість та актуальність теми та питань порядку денного конференції засвідчив статус учасників. Відкрили конференцію Голова Сенату Чехії Мілош Висирчіл, голова палати депутатів парламенту Марчета Пекарова Адамова та голова Верховна Рада України Руслан Стефанчук.
Спікери одностайно висловили підтримку України, підтвердили політичне рішення та готовність щодо пошуку та притягнення винних у скоєнні воєнних злочинів на території України, започаткування відповідних механізмів, програм, створення юридичних центрів і ряд заходів.

Включилися у роботу конференції "Шукаючи справедливість для України; у контексті Jus & Bellum" на рівні панелей за участю чеських представників прокуратури, парламентських комітетів, ОБСЄ, міністерства юстиції, НУО.
Головуюча на конференції голова парламентського комітету з прав людини Ева Декруа окреслила головні лейтмотиви заходу: "право на війну" та "право у війні". Головуюча надала перше слово мені, як представнику ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ'ЯЗНІВ.
Наголосив, що сьогодні Україна стала ареною боротьби двох цивілізацій – Західної, що базується на ідеї рівності всіх людей у правах, та Євразійської, з її ідеєю відродження імперії в межах східної Європи і Азії з центром у Москві.
Ця боротьба йде не за території чи ресурси, а за особливу роль Росії в світовій історії. За потребу в об'єднанні під кремлівською владою Східної Європи на підставі «історико-культурної спільності» народів.
На наших очах триває не тільки війна збройна, а й екзистенційна, сенсова боротьба свободи, гідності та прав людини - цінностей вільного світу, що зорієнтований на життя і майбутнє. Світ з початком війни в Україні змінився і вже не буде колишнім, яким ми його звикли бачити. Світова криза безпеки, вже торкнулася нашого континенту та спричинила чисельні жертви в Україні.
Війна Росії в Україні змінює все: політику, економіку, довкілля, культуру, суспільство, спосіб мислення. Зміни одночасно відбуваються на кількох рівнях: особистому, національному, регіональному і глобальному.

Але найголовніше – відбувається переосмислення способу життя, міжособистісних стосунків і міждержавних відносин.
Вторгнення рашистів в Україну минулого року відтіснило на другий план долі сотень людей з окупованого Криму і сходу Донбасу, хто потрапив під репресії путінського режиму на окупованих територіях України. Вони отримали тривалі терміни ув‘язнення за сфальшованими звинуваченнями у тероризмі, екстремізмі, шпигунстві і підготовці диверсій. «Шпигун» Валентин Вигівський вже 9-й рік в ув‘язненні з 11 років терміну, «диверсанти» Олексій Бесарабов і Володимир Дудка вже провели у СІЗО та колоніях суворого режиму 6,5 років з 14-ти за вироком. Інший «диверсант» Дмитро Штибликов відбув 5-річний термін і отримав нон-стоп ще вирок на 19,5 років! У СІЗО українців катують. Вони утримуються у жахливих умовах, без їжі, теплого одягу та належного медичного догляду.

Політика ЄС щодо України на даному етапі не може обмежуватись тільки гуманітарною, економічною та військовою підтримкою. Ми пропонуємо Запровадити цільові програми ЄС щодо полонених і цивільних заручників та співпрацю за такими напрямами:
- допомога через профільні розвідувальні і служби інформації країн ЄС в узагальненні й систематизації інформації про звільнених і ще полонених, в тому числі тих, хто був і звільняється поза офіційними обмінами;
- започаткування координаційного органу, який опікувався би розробкою і впровадженням програм з допомоги звільненим з полону на рівні ЄС;
- створення за підтримки Ради Європи постійного робочого центру в Брюсселі при ЄС, з прес-службою для надання інформації засобам масової інформації й місцем проведення інформаційних заходів (зустрічей, конференцій, експертних обговорень, круглих столів та культурно-мистецьких заходів).

Ми закликаємо розпочати конкретні кроки з провадження в ЄС нової політики притягнення до відповідальності винних у злочинах проти людяності і порушенні основних прав людини, провадження реальної допомоги звільненню з неволі і подальшій їх реабілітації.
Дякую своїм побратимам з Платформи звільнення політв'язнів Ігорю Козловському, Павлу та Ігорю Грибам, Володимиру Жемчугову за допомогу у підготовці доповіді.
Дякую нашим чеським партнерам, особливо David Stulík за запрошення, організацію і проведення конференції.

В перервах конференції Парламенту Чехії під назвою «У пошуках справедливості для України» Герой України Володимир Жемчугов подякував голові Палаті депутатів Парламенту Чехії Маркеті Пекарова Адамова та голові Сенату Чеської Республіки Мілошу Вистрчіл за допомогу Україні, спрямовану проти російської озброєної агресії, за гуманітарну допомогу, яку Чеська Республіка надає зараз Україні і подарував книги «WАR.RU», (автор Ю.Руденко) та «Біла книга», (за редакцією Д.Золотухіна), в яких викриваються російські фейки у війні з Україною. Голові конференції пані Єві Декруа розповів про тортури, які злочинний режим Росії застосовує до громадян Украіїни з 2014 року.

Книги англійською мовою були надруковані Державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” по замовленню Міністерство культури та інформаційної політики України.

В Празі, Брюсселі та Парижі ми будемо дарувати книги англійською мовою європейським друзям України, в яких написана правда про війну Росії в Україні з 2014. Свідчення колишніх політв’язнів про застосовані тортури до українських громадян в тюрмах Росії «Піднятися після падіння», автор Геннадій Афанасьєв (Ольга Афанасьева), свідчення цивільного населення про події під час повномасштабного вторгнення раши в Украіїні з лютого 2022 року «Мандрівки до потойбіччя. Маріуполь», автор Євген Шишацький та про інші, що подальше пропишу. Це теж свідчення для Гаазського суду!
24 квітня 2023 року прийняли участь у конференції Парламенту Чехії (Комітет з прав людини на чолі з депутатом Євою Декруа) під назвою «У пошуках справедливості для України» в контексті Jus & Bellum. На конференції присутні Голова Палати депутатів Парламенту Чехії Маркета Пекарова Адамова, Голова сенату Чехії Мілош Вистрчіл, Голова Верховної Ради Украіїни Руслан Стефанчук, який 24 квітня Руслан Стефанчук вручив спікеру Сенату Чехії Мілошу Вистрчілу орден князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня.
Присутня наша команда #ГолосиОкупації в составі Ігор Гриб, Ігор Козловський, Роман Сущенко, Володимир Жемчугов, Павло Гриб, Олена Жемчугова. Від «Центра Громадянських Свобод» присутня Олександра Саша Романцова.
Чекаємо доповідь члена нашої делегації Романа Сущенко.
Сподіваємось на потужну допомогу Республіки Чехія в тиску на рашу з метою звільнення українських цивільних полонених та військовополонених.
24 квітня 2023 року відбулась позитивна зустріч у Міністерстві закордонних справ Чехії відбувалась з представниками адвокаційної групи #ГолосиОкупації, де членами ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ були озвучені пропозиції та передані тези для розробки механизмів звільнення українських в’язнів Кремля та допомоги родинам полонених. Було приємно відчути справжню зацікавленість даними питаннями представників Міністерства закордонних справ Чехії, Martin Povejsil, який є Director General for Security Policy and Multilateral Affairs, який запропонував можливу допомогу для разголошення серед світових лідерів проблему незаконого утримання цивільних українців, які перебувають за ґратами раші з 2014 року… Валентин Виговський, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов та багато інших.
На завершення дня, 24 квітня 2023 року, представники адвокаційної кампанії #ГолосиОкупації Ігор Гриб, Владимир Жемчугов, Игорь А. Козловский, Роман Сущенко, Павло Гриб вчора зустрілись з чеською та українською молоддю в Скаутському Інституті м. Прага. Пройшло публічне обговорення порушень прав людини, військових злочинів Росії, поточної ситуації в Україні, стан питання звільнення цивільних полонених з Росії та так званих «днр» та «лнр». Відбувся зворотній зв’язок, для всіх колишніх політв’язнів від аудиторії прозвучали декілька питань та особисте спілкування в кінці заходу.
25 квітня відбулася зустріч нашої адвокаційної групи “Голоси окупації” з сенатором Мареком Гільшером (Прага, Чехія)