ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

Історія організації

НАША ІСТОРІЯ

ПЛАТФОРМА створена за ініціативою 16 політв’язнів Кремля, які в минулому були ув’язнені за свою проукраїнську позицію та боротьбу з російським режимом (під час гібридної фази війни протягом 2014-2019 рр.) та звільнені в рамках кількох великих обмінів в 2019 та 2020 роках. Платформа була заснована Героєм України Володимиром Жемчуговим, режисером Олегом Сенцовим, письменником Станіславом Асєєвим, журналістами Миколою Семеною і Романом Сущенко, громадськими активістами Володимиром Балухом, Павло Гриб, Едемом Бекіровим, Ігорем Мовенком, Євгеном Пановим, Олександром Кольченком, Ісмаїлом Рамазановим, Олександром Шумковим, громадський діячем Миколою Карпюком, науковцем Ігорем Козловським, політиками Ільмі Умеровим і Ахтемом Чийгозом.

ПУБЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
Публічна презентація організації відбулася 4 березня 2021 у Києві в Михайлівському Золотоверхому монастирі. Під час презентації виступили її засновники, а також речник Київської митрополії ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус, муфтій Духовного управління мусульман Криму на материковій Україні Айдер Рустамов. Вони підтримали створення ПЛАТФОРМИ та висловили готовність допомагати з питань повернення політв’язнів.

Керівник Управління соціального служіння ПЦУ, капелан та голова ГО «Eleos-Ukraine» Сергій Дмитрієв, своєю чергою, запропонував учасникам Платформи допомогу з приміщеннями по всій Україні. «Ми готові надавати майже в кожному регіоні України приміщення, чи потрібен офіс, бюро, щоб роздрукувати документи тощо. Ви можете спиратися й користуватися нашими приміщеннями для роботи чи зібрань», – сказав він.

Засновники додали, що Платформа діє виключно на основі норм міжнародного права, внутрішнього законодавства України, норм статуту ООН, міжнародних конвенцій та міжнародних рішень судів, резолюцій інших міжнародних правових організацій.
До провідних завдань організації належить допомога громадському сектору та правозахисникам у висвітленні історій політв’язнів, а також у презентаціях їх міжнародним партнерам. Прізвища бранців Кремля повинні бути відомими всьому світу.

ПЛАТФОРМА відкрита до співпраці з українськими та міжнародними спільнотами, які працюють в напрямку звільнення українських політв’язнів. Ми прагнемо, щоб питання звільнення політв’язнів були постійно в фокусі суспільної уваги, стали пріоритетними, як для органів української влади, так і наших друзів та партнерів за кордоном.

ПЛАТФОРМА БЕРЕ УЧАСТЬ

1. У ПРОЦЕСІ становлення та розвитку українського правозахисного руху

2. В АДВОКАЦІЇ правозахисних ідей, міжнародних стандартів прав людини та основних свобод

3. У ФОРМУВАННІ об'єктивного інформаційного простору та поширення українського наративу в країнах-членах ЄС про російсько-українську війну, її ціннісні, політичні, економічні та соціальні наслідки