ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation
ПРОЄКТ "ПРАВДА ДЛЯ МИРУ"​

ЕВАКУАЦІЯ 2022

Платформа Звільнення Політв’язнів разом з I-DO Lab запрезентувала прем'єру соціального перформансу «Евакуація 2022» в Парижу, Празі та Брюселі

У рамках пан'європейського проекту з цивільної адвокації екс-політбранців “Голоси Окупації” відома українська режисерка Ольга Данилюк представила у трьох європейських столицях прем'єру своєї нової вистави у жанрі performing arts «Евакуація 2022». Всі охочі зможуть на власні очі побачити дійство, що вшановує пам’ять жертв російського вторгнення, які не встигли врятуватися 24, 26 та 28 квітня.

Головні ролі у виставі виконали Федір Александрович, актор, митець, викладач, сценограф та професійний перформер, та Ірина Озаринська, професійна художниця, викладач, куратор мистецьких міжнародних проектів.
«Евакуація 2022» реалізувалася в рамках цивільної адвокаційної кампанії “Голоси Окупації” Благодійного Фонду «ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ».
За задумом шлях евакуації, завжди є шляхом дива, бо евакуація, як воскресіння. Люди, що повинні були загинути залишаються живі. Отже евакуація є містичним ритуалом продовження життя.

Російське вторгнення в Україну змусило близько 6,3 мільйона людей покинути свої домівки. Хвилі евакуації, що тяглися на милі дорогами, утворювали море відчаю. Люди залишили все позаду. Як можна помістити все своє життя в одну валізу? Від війни можна втекти, хоч душа і серце тужать додому. Евакуація схожа на смерть, душа покидає тіло, а війна назавжди залишає сліди в нашій особистості.

Тисячі людей чекали евакуаційних потягів у п’ятницю вранці в Краматорську, відчайдушно намагаючись втекти від потужних російських обстрілів у Донецькій області. Коли натовпи чекали першого потяга для евакуації в безпечніші регіони, о 10.30 за місцевим часом залізниця була підбита. Тоді на станції перебувало майже 4 тисячі людей – переважно жінки та діти. Понад 100 поранених, 50 загиблих, у тому числі дітей.
Прем'єри відбулися за таким графіком:

24/04/23
18:00

Скаутський інститут,
Староміська площа ¼, Прага

26/04/23
12:15

Station Europe, Place du Luxembourg, Ixelles, Брюссель

28/04/23
19:00

Культурний центр Посольства України у Франції, 22 avenue de Messine, Париж
Війна – це зло, яке не має меж: 97% цілей в Україні – мирні жителі. Росія націлює на цивільне населення, щоб створити хаос і терор. Хоча чим більше ми відчуваємо розпач, тим сильніше ми будемо мотивовані його подолати

Ольга Данилюк

режисерка, драматургиня, дослідниця, кураторка, продюсерка. Спеціаліст у галузі сучасних медіа та театру, нових методологій наукових досліджень PaR (практика як дослідження).

Ольга - науковий стипендіат Британської Академії, займається дослідженням медіатизованої війни в University of London, дослідниця в Law and Theory Lab, University of Westminster та Research Fellow в Birkbeck School of Arts, London, членкиня міжнародної дослідницької групи Intermediality in Theatre & Performance. Захистила наукову роботу «Майже правда». Інтермедіальні стратегії у постановці військового конфлікту у Royal Central School of Speech and Drama. Недавно представила онлайн документальну виставу Візит до Мінотавра про російське вторгнення в Україну на міжнародному театральному фестивалі Voila Europe в Лондоні (2022). Ольга Данилюк працювала у складі СІМІКА та волонтерських організацій під час Антитерористичної Операції на сході України. Згодом почала творчу роботу з молодими людьми у прифронтових містах. В результаті були створені вистави Лінія Контакту (2018) та Листи Незнайомому Другу з Нью Йорку (2020) з туром по містах України.

Ольга засновниця громадської організації Я-Дію в Києві та компанії I-DO Lab в Лондоні має вагомий творчий та організаторський досвід роботи у міжнародних та вітчизняних проектах. Як продюсер організувала перший концерт Українського Балету в Лондоні в театрі Sadlers Wells (2021), що отримав визнання кращої культурної події за версією журналу Dance. Як засновник та куратор Театральної Лабораторії Мистецького Арсеналу в Києві, поставила виставу П’ятидесятниця британського драматурга Девіда Едгара (2017) та організувала низку міжнародних подій серед яких приїзд бельгійської експериментальної VR компанії CREW та першу міжнародна конференція незалежних театрів, IETM. Також розвивала напрямок ексклюзивного мистецтва як куратор інклюзивної секції Більше ніж гра фестивалю Арсеналу Ідей, на якому крім численних українських проектів була представлена , Playing Up – мистецький проект Sibylle Peters, Theatre of Research, Germany. Для подальшого розвитку цього напрямку започаткувала серію інклюзивних перформативних майстер класів з Anat Ben David, резидентом Somerset House, London.

Ірина Озаринська

акторка

Професійна художниця, викладач, куратор мистецьких міжнародних проектів. Закінчила Одеське Театрально-Художнє училище ім. М.Б. Грекова (факультет живопису) та Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури (відділення книжкової графіки). Під час викладання зробила зі студентами проект ARTIST book з віршами Хармса, який експонувався в Мистецькому Арсеналі під час Книжкового Арсенал та в музеї Книги та Друкарства України у лаврі (2012). Художник і куратор арт- інтервенції на 58-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва (2019), “Polly Лог” та “14х14 Vermessung der Donauraum S. Positionen aktuelle Kunst Momentaufnahme” – спільний проект Україна, Німеччина в музеї сучасного мистецтва спільний проект Україна (2018) та ін. Роботи художниці знаходяться в музеях, приватних колекціях світу.

Федір Александрович

Актор

Актор, митець, викладач, сценограф та професійний перформер. Закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури (2007). Викладав в Академії сценографію. Втілив як сценограф більше 40 вистав в Україні та за її межами. Фільм “Russian woodpecker”, за його участі, став лауреатом САНДЕНС (2015). Митець займається перформативним мистецтвом з 2014 року.актор, митець, викладач, сценограф та професійний перформер. Закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури (2007). Викладав в Академії сценографію. Втілив як сценограф більше 40 вистав в Україні та за її межами. Фільм “Russian woodpecker”, за його участі, став лауреатом САНДЕНС (2015). Митець займається перформативним мистецтвом з 2014 року.