ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

НАШІ ПРОЄКТИ

ПРОЄКТ

"ПРАВДА ДЛЯ МИРУ"

Благодійний фонд «ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ'ЯЗНІВ» з метою усвідомлення та переосмислення наслідків російсько-української війни як спільної травми поміж європейськими народами, громадянами України та країн Європейського Союзу, формування об’єктивного інформаційного простору ЄС щодо воєнних дій в України, вчинення воєнних злочинів на тимчасово окупованих територіях здійснює проєкт «Правда для Миру».

Його реалізація передбачає проведення протягом січня-червня 2023 року на території України та країн ЄС (Франція, Чехія, Бельгія) комплексу взаємопов’язаних медійних та адвокаційних заходів для членів парламентів та урядів, громадськості, представників європейських ЗМІ за участі екс-військовополонених (Герой України Володимир Жемчугов), екс-політв'язнів (Роман Сущенко, Павло Гриб) і цивільних заручників (Ігор Козловський).

З метою нагального ухвалення рішень в країнах-членах ЄС щодо військової, економічної та соціальної підтримки України учасники розкажуть про власний досвід незаконного ув’язнення на території Російської Федерації, ОРДЛО та Автономній Республіці Крим. На власних кейсах продемонструють приклади: порушення прав людини органами безпеки Росії та іншими силовими структурами її репресивної машини; численних злочинів скоєних російською армією щодо цивільного населення після 24 лютого 2022 року. ​

Проєкт здійснюється у співпраці з Міністерством закордонних справ України, органами державної влади та місцевого самоврядування та провідними європейськими громадськими організаціями – Центр європейських цінностей з питань політики безпеки (Чехія), Асоціація українців Бельгії, Об’єднання українців Франції.​
Наша зустріч з Головою Групи дружби «Бельгія-Україна» Бельгії Жоржем Дальманем в рамах цивільної адвокаційної кампанії Голоси Окупації.

"Голоси окупації"

Перша фаза проєкту передбачає реалізацію адвокаційної кампанії “Голоси окупації” (квітень – травень 2023 рр.).
Ця кампанія включає тижневий візит української делегації Фонду до Чехії, Бельгії та Франції. В рамках візиту буде проведено низку заходів з ключовими стейкхолдерами: робочі зустрічі з представниками державних органів влади, установ ЄС, ЗМІ, а також представниками української діаспори.

"Евакуація 2022"

Для досягнення більшого розголосу в пресі та серед місцевого населення вище зазначених країн буде реалізована вулична вистава у жанрі performing arts “Evacuation 2022”.
Ця неконвенційна складова покликана через емоційний вплив викликати цікавість до теми масового порушення прав людини, що може кваліфікуватись як злочини проти людяності та геноцид. Перформанс повинен викликати емпатію до тих українців, що знайшли свій притулок в країнах ЄС. Це контрзахід до кампанії з дискредитації громадян України, які отримати тимчасовий притулок в ЄС, контр відповідь на російський наратив про війну.

Прес-тур на де-окуповані території України

Друга фаза проєкту передбачає робочий візит в Україну (травень 2023 рр.) журналістів, аналітиків та політологів що займаються тематикою Східної Європи з Чехії, Франції та Бельгії з метою об'єктивного формування громадської думки в країнах Заходу та протидії інформаційному впливу Росії. Під час прес-туру Чернігівською областю репортери провідних європейських інформаційних агенцій відвідали:
CЕЛО ЯГІДНЕ
де росіяни майже місяць тримали у підвалі місцевої школи майже все населення — понад 360 осіб, включаючи дітей і людей похилого віку. Ви матимете можливість взяти інтерв’ю у безпосередніх жертв цього епізоду війни.
СЕЛО НОВОСЕЛІВКА
На нього припав основний тягар російського наступу на Чернігів, коли армія оточила місто на початку української війни. Ви матимете можливість взяти інтерв’ю у безпосередніх жертв цього епізоду війни.
ОКОПИ ОБОРОНИ ЦЕНТРАЛЬНОГО МІСТА ТА ВІЙСЬКОВИЙ БЛОКПОСТ
Можна буде поспілкуватися з українськими воїнами, які захищали край.
МАРШРУТ «ВОЮЮЧИЙ ЧЕРНІГІВ»
Можна буде побачити знищення цивільної інфраструктури (готелі, стадіони, університети, лікарні, дитячі садки, гірськолижна база, швейна фабрика, житлові будинки), шляхом бомбардування з повітря.

Медіафорум “Як говорити про війну?”

У партнерстві з провідними українськими правозахисними громадськими організаціями, серед яких:
● Центр громадянських свобод (Олександра Матвійчук)
● Центр прав людини ZMINA (Тетяна Печончик)
● Кримська правозахисна група (Ольга Скрипник)
●Українська Гельсінська спілка з прав людини (Олександр Павліченко)

Захід транслюватиметься безкоштовно онлайн для аудиторії до 40 осіб, а також на Youtube та інших каналах соціальних мереж, щоб охопити ширшу аудиторію.

День інтервʼю

З колишніми політв’язнями, учасниками бойових дій та цивільними заручниками Росії.
Проєкт розпочався в січні 2023 року та триватиме до червня 2023 року. Він є важливою складовою та виразником загальної проєктної діяльності Фонду, яка активно здійснюється з 2017 року. Проєкт «Правда для Миру» доповнює досягнення попередніх заходів та сприятиме виконанню статутних завдань організації в нових формах з метою неупередженого і об’єктивного висвітлення подій в Україні, а також формуванню критичного мислення європейської спільноти в умовах російської дезінформації і пропаганди, утвердження українського наративу про російсько-українську війну.

01

Голоси окупації

02

Евакуація 2022

03

Прес-тур на Деокуповані території

04

Медіафорум "Як говорити про війну?"

05

День інтервʼю