ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

НАШІ ПРОЄКТИ

ПРОЄКТ

"Реабілітація політв'язнів Кремля та їхніх родичів у Латвії"

Звільнені в рамках великого обміну політв'язні Кремля пройшли реабілітацію в санаторії "Вайвара" у період з 10 по 22 грудня 2019 року

Група колишніх бранців Кремля провела у Латвії 12 днів. Поїздка українців відбулась у рамках розробленої латвійським урядом програми реабілітації. В аеропорту їх зустрічали представники діаспори і дипломати.

До Латвії прибули десять бранців Кремля, звільнених у результаті обміну 7 вересня 2019 року: Володимир Балух, Олег Сенцов, Едем Бекіров, Павло Гриб, Микола Карпюк, Святослав Клих, Олександр Кольченко, Артур Панов, Євген Панов, Олексій Сизонович, Роман Сущенко. Деякі прилетіли зі своїми близькими. Для зустрічі української делегації в терміналі Міжнародного Ризького аеропорту зібралися дипломатичні працівники українського посольства й активісти української громади в Латвії. Зустріч знімав національний латвійський телеканал.

Під час візиту, бранці зустрілись зі спікером Сейму Латвії Інарою Мурнієце і главою МЗС Едгаром Рінкевичсом. 19 грудня вони стали гостями спільної великої зустрічі з українською громадою Латвії. На запрошення місцевого латвійського самоуправління вони також відвідали місто Огре.
«Ми дякуємо латвійському уряду за це запрошення. Спасибі і нашим прикордонникам, які допомогли і забезпечили доставку групи і їх рідних в “Бориспіль”, а також допомогли швидко пройти паспортний контроль», – зазначив Ігор Гриб, батько колишнього бранця Павла Гриба.

“Ми дуже добре розуміємо вас і вашу боротьбу, тому ми так охоче підтримуємо вас. У програмі вашого перебування в Латвії не тільки реабілітація, а й зустрічі і спілкування з нашими чиновниками і школярами. Я переконаний, що ви зможете розповісти їм про події в Україні, про боротьбу свого народу", - сказав посол Латвійської Республіки Юріс Пойканс.