ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

Про нас

ПЛАТФОРМА

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ» (далі – Фонд) є всеукраїнською, недержавною, позапартійною, неприбутковою організацією. Від 2017 р. Фонд здійснює  благодійну та правозахисну діяльність з метою розвитку демократії, верховенства права та формування поваги до прав людини і громадянина, їх дотримання в умовах воєнного стану та мирний час в інтересах політичних в’язнів Кремля (Росії), цивільних заручників, військовополонених та їх родичів, а також суспільства в цілому – громадян України та країн-членів ЄС. Ми працюємо над поширенням обізнаності щодо становища політичних в'язнів Росії, цивільних заручників серед ключових осіб, які приймають рішення, як на національному, так і на міжнародному рівнях через ЗМІ, низовий активізм, адвокаційні кампанії, зустрічі з відповідними органами тощо.

У довгостроковій перспективі наша візія - сприяти мирному вирішенню військового конфлікту між Росією та Україною, впровадження політик пам'яті і примирення.

+ 0
ПОЛІТВʼЯЗНІВ ЗВІЛЬНЕНО
НАША КОМАНДА
Фонд створений колишніми політв’язнями кремля у співпраці з колишніми цивільними заручниками з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України: батька екс-політв’язня, громадського діяча Гриба Ігоря Олександровича та 16 екс-політв’язнів, які були ув’язнені (2014-2019 рр.) за боротьбу з російським авторитарним режимом. Серед них: Герой України Володимир Жемчугов, Олег Сенцов, науковець Ігор Козловський, студент Павло Гриб, журналісти Микола Семена і Роман Сущенко, громадські активісти Володимир Балух, Ігор Мовенкот, Євген Панов, Олександр Кольченко та ін.
КОМАНДА ФОНДУ ОБʼЄДНУЄ ДОСВІДЧЕНИХ ПРОФЕСІОНАЛІВ
Керівник Фонду, Ігор Гриб, є фахівцем у сфері державного управління, соціального захисту ветеранів, а також досвідченим правозахисником. Працював в органах державної влади на керівних посадах. Керівник разом з Героєм України Володимиром Жемчуговим, режисером Олегом Сенцовим, журналістом Романом Сущенком, науковцем Ігорем Козловським  координують напрями адвокації прав людини в національних та міжнародних органах влади, взаємодіють зі ЗМІ. У тому числі до команди входять досвідчені менеджери, що мають академічну ступін магістрів у таких напрямках як Юриспруденція, Політологія, Зв’язки з громадськістю.
КОАЛІЦІЯ ТА ПАРТНЕРСТВО
З моменту створення Платформа є учасником Коаліції на захист банців Кремля. Міжнародне співробітництво консолідується довкола партнерства з інституціями ЄС, національними органами влади країн-членів ЄС, їх посольствами в Україні, а також громадськими організаціями, зокрема Центром європейських цінностей з питань політики безпеки (Чехія), Об’єднанням українців Франції, Асоціацією українців Брюсселю тощо
ФОНД БЕРЕ УЧАСТЬ
З 2017 року Фонд бере участь у:
 • процесі розвитку українського правозахисного руху;
 • адвокації правозахисних ідей, міжнародних стандартів прав людини та основних свобод;
 • формуванні обʼєктивного інформаційного простору та поширення українського наративу в країнах-членах ЄС про російсько-українську війну, її ціннісні, політичні, економічні та соціальні наслідки.
  Найбільш знаковим за роки діяльності стали:
 • участь родичів увʼязнених в парламентських слуханнях у Великобританії (2018 р.);
 • у 2021 – зустріч з Другою заступницею Державного секретаря США Робін Данніген та Круглий стіл за її участі;
 • Третій міжнародний форум щодо східної України “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”;
 • конференція провідних французьких правозахисних організацій в Парижі;
 • участь в роботі Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політвʼязнів в Міністерстві закордонних справ України;
 • участь в Установчому форумі Експертної мережі Кримської платформи;
 • участь в експертних комісіях щодо розробки Законів України про воєнні злочини та соціальний захист;
 • у 2022 – участь в роботі круглого столу Національної спілки журналістів України.
Представники команди Фонду входять до складу Експертних рад органів влади, беруть участь в законопроектній роботі та спеціальній Комісії з призначення соціальної допомоги звільненим з полону.

НАЙБІЛЬШИМИ ДОНОРАМИ ФОНДУ Є

1

Міжнародний фонд "Відродження"

2

Уряд Латвійської Республіки

3

Празький центр громадянського суспільства