ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

Члени платформи

Перемога на полі бою може бути неповною без перемоги на інформаційному чи дипломатичному фронті. А на цих фронтах жінки просто вражають. Жінки зробили багато для того, щоб ми були тут, а не там, де нас хоче бачити Росія

олександра романцова

Правозахисниця, виконавча директорка організації «Центр громадянських свобод».

Олександра Романцова народилася у 1985 році у місті Миколаїв на півдні України.

У 2007 р. здобула фах економіста на факультеті міжнародних відносин університету «Крок» (у 2007 році), а також ступінь магістра із управління проєктами в тому ж університеті (у 2013 році).

Після закінчення університету працювала в УкрСиббанку. Серед її посадових обов’язків у різні періоди була корпоративна освіта, керування комунікаційними та навчальними проєктами, розвиток мережі банківських відділень.

У кінці 2013 року долучилася до Євромайдану і почала волонтерську діяльність для ініціативи Євромайдан SOS, яка була створена у відповідь на незаконні дії влади щодо розгону мирної акції у ніч проти 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності. Під час Революції Гідності допомагала у наданні медичної допомоги, надавала правову допомогу протестувальникам, долучалася до пошуку зниклих безвісти.

У травні 2014 року долучилася до Центру громадянських свобод як правозахисниця. Першим її проєктом, фінансування на який Романцова знайшла сама, був моніторинг ситуації на Донбасі та в Криму на фоні російської агресії. Влітку 2014 року потрапила під обстріл терористів самопроголошеної «ДНР», внаслідок чого отримала легке поранення.

З 2014 по кінець 2016 року координувала проєкт мобільного спостереження за порушеннями прав людини та воєнними злочинами на сході України та за політичними переслідуваннями з боку російської окупаційної влади у Криму. Також із 2015 року відповідає за міжнародну адвокацію результатів роботи організації.

Із 2017 до 2018 року була заступницею голови Правління Центру громадянських свобод. У 2018 році в організації була введена позиція виконавчої директорки, тоді ж її зайняла Олександра Романцова.

Центр громадянських свобод під керівництвом голови Правління Олександри Матвійчук та виконавчої директорки Олександри Романцової займається документуванням воєнних злочинів Росії, правовою допомогою українцям та адвокацією інтересів України на міжнародній арені. У травні 2022 року організація нагороджена премією Democracy Award 2022, у жовтні 2022 — відзначена Нобелівською премією миру.