ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

Члени платформи

Це ж не тільки війна за територію, це війна за наші душі, за нашу ідентичність, за наші цінності, тому що це екзистенційна війна…

Ігор козловський

Вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, поет, прозаїк, громадський активіст народився 16 лютого 1954 року в м. Макіївка, Донецька область, Україна.

З 1975 по 1980 роки навчався на історичному факультеті Донецького державного університету. У 1980—1984 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії НАН України. З 1980 по 2001 роки працював у Донецькому обласному виконкомі, а потім у Донецькій обласній державній адміністрації на різних посадах у справах релігій.

З 2001 року — доцент кафедри релігієзнавства Державного університету інформатики і штучного інтелекту), керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків. З 2011 по 2015 рік працював доцентом кафедри філософії Донецького національного технічного університету.

У 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.11. — релігієзнавство в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за темою «Церква Христова (Church of Christ) в контексті Реставраційного руху в християнстві: передумови виникнення, етапи розвитку і проблеми сьогодення».

Брав активну участь у Донецькому Євромайдані та Молитовному міжконфесійному марафоні за єдність України (березень-листопад 2014 року, Донецьк). 27 січня 2016 року був захоплений бойовиками так званої “ДНР” і знаходився в полоні майже 2 роки (700 днів) до 27 грудня 2017 року.

З 2019 р. – дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка в Україні. Старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент громадської організації “Центр Діскавері”, віце-президент Українського центру ісламознавчих досліджень. Член Експертної ради з питань свободи совісті та релігійних організацій при Міністерстві культури України. Є радником міністра культури, молоді і спорту України. Член PEN Україна. Член ініціативної групи “Першого грудня”.

Ігор Козловський є автором поетичних збірок і прозаїчних творів, а також понад 50 наукових книг та понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях.

Громадський діяч має багато нагород та відзнак від українських та зарубіжних громадських і релігійних організацій. За свою миротворчу діяльність нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера, Лицарським орденом Королівського братства Св. Феотонія (Португалія), почесною відзнакою Академії будо (бойових мистецтв) Ніппон Сейбукан (Японія). Є дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія), а також є почесним громадянином штату Оклахома (США).