ІНФО Всі останні події доступні в розділі ЗМІ ПРО НАС
open-navigation
close-navigation

Члени платформи

Не треба дивитися на мене, що я так сильно поранений. Війна є війна. Але за війною прийде перемога, прийде мир. Я вірю, що прийде перемога і в моє рідне місто Красний Луч і звільнить його від російских окупантів

Володимир Жемчугов

Герой України (2017), правозахисник, колишній політв’язень (2016-2017), учасник російсько-української війни, “Луганський партизан” народився 7 вересня 1970 року в м. Красний Луч, Луганська область, Україна.

Закінчив Алчевський гірничо-металургійний інститут. Працював у Грузії, підприємець. У 2014 р. повернувся у Луганську область, щоб допомагати у воєнний час зупинити окупантів. Володимир Жемчугов, етнічний росіянин, вихований в українському середовищі, організував загін з місцевих патріотів України, озброїв його власним коштом і розпочав збройну боротьбу.

З 2014 року на рахунку Володимира Жемчугова 30 успішних диверсій та бойових операцій, здійснених самостійно з однодумцями, а також за підтримки Збройних Сил України та інших силових підрозділів. 29 вересня 2015 року, після замінування лінії електропередач військового аеродрому, і коли вже відходив полем, то зачепив розтяжку. Встиг впасти на коліна і закритися руками, тому їх сильно посікло. Також багато поранень Володимир Жемчугов отримав у тулуб і живіт. Партизан виповз на дорогу, де його підібрали російські військові і відвезли в обласну лікарню як мирного жителя. Після того, як спрацювала його вибухівка, цей “статус” був втрачений. Окупанти поставили завдання лікарям врятувати життя диверсанту Жемчугову. Однак через брак медичного персоналу, складене поранення у живіт з перитонітом, вони не встигли врятувати руки. Почалася гангрена і довелося їх ампутувати. Так само і з зором.

З важкими пораненнями потрапив у полон. Спочатку утримувався в шпиталі у Луганську, з 30 травня 2016 року ув’язнений в Луганському СІЗО, де піддавався допитам контррозвідувальних органів проросійських бойовиків. Був обвинувачений у підриві залізничної колії в районі Лутугиного та електроопори в Хрящуватому, а також у тому, що виступав проти політики Російської Федерації на пострадянському просторі та був завербований військовослужбовцями Збройних сил України.

17 вересня 2016 року був звільнений з полону з численними ураженнями здоров’я. Після лікування та реабілітації Володимир Жемчугов одразу відновив боротьбу з державою-агресором, однак вже на інформаційному і правозахисному фронтах. Луганський партизан став співзасновником Благодійного фонду “ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ” та проєкту “Бранці Кремля”, разом з цим реалізовує власні ініціативи.

Навесні 2017 Володимир Жемчугов організував за свої кошти поїздку матерів і дружин військовополонених у Берлін до 8 травня. У Тіргартенпарку, де проходили офіційні вшанування загиблих у Другій світовій, куди приїхали лідери і дипломати різних країн світу, делегація виступили із закликом допомогти звільнити українських полонених із в’язниць окупантів.

Іншим напрямом правозахисної діяльності стало національно-патріотичне виховання молоді. Колишній полонений їздив по школах і розповідав дітям про війну на Донбасі. Активна просвітницька діяльність стала помітною для уряду, і йому запропонували посаду радника міністра інформаційної політики.

У 2019 р. Володимир Жемчугов реалізував за підтримки Міністерства культури, молоді, спорту та інформполітики проєкт ​​національно-патріотичного виховання молоді. Розроблено відеоуроки для учнів 5-х класів, які увійдуть у державну програму освіти, відзнято матеріал для трьох мініфільмів. Перший розповідає, що таке війна, чому люди воюють і не можуть домовитися без війни. Другий – про те, чому Росія вже 400 років воює з нами. А третій – про війну на Донбасі. Відеоуроки проходять у форматі діалогу справжніх ветеранів російсько-української війни із дівчинкою-актрисою. Вони необхідні передусім для шкіл Півдня і Сходу. Адже саме там ще є вчителі, які організовували “псевдореферендум”, а після звільнення міст нашими військами лишилися в тих школах поширювати наративи держави-агресора.

Володимир Жемчугов є членом спеціалізованих Експертних рад та відомчих Комісій, координатором та головним спікером адвокаційних заходів Благодійного фонду “ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ”.